Filmas iš Vokietijos dėl kurio filmo kritikai pametė galvas.. ar čia tikrovė ar ne ? Ir kam gi tai rūpi! Šis filmas tikrai paliks neišdildomą įspūdį. Unikali filmo atmosfera, personažai bei 80’jų retro muzika perkels jus į rytų vokietijos praeitį kai tuomet dar stovėjo Berlyno siena.

Filmo siužetas pasakoja apie skateboardingo subkultūrą 1980-jų rytų vokietijoje. Bei kaip vienas šio filmo protagonistų raudonplaukis Denis „Panik“ Paraceck’as tampa maištinguoju skaterių herojumi rytų vokietijoje. Kartu su savo skateriu gauja Panik’as „terorizuoja“ blankius praeivius gatvėse važiuodamas su savo savadarbe riedlente. Iš kedės išpjauta lenta kuri prikalta prie riedučių ratukų.

Deja tiesa yra kitokia, Denis ištikro neegzistavo, tačiau net ir atmetus šį faktą šio filmo nesugadiname. Kadangi šis filmas pasakoja kur kas rimtesnę, bei didingesnę istoriją: Apie legenda ir mitu tapusią skateboardingo subkultūrą kuri sužibėjo rytuose vėlyvaisiais 1980-ais. Kurią sukurė ir įgyvendino „kieti vaikai iš Alexanderplatz’o“ skaterių grupelė kuri važinėjo su savadarbėmis riedlentėmis. Kur jų hobis tapo daugiau nei pramoga, bet ir išsilaisvinimas iš slegenčios komunistinės aplinkos bei kasdienio socialinio spaudimo.

cia ne kalifornia handstandcia ne kalifornia oldschoolasNesvarbu ar šis filmas yra dokumentika ar mokumentika, tačiau This Ain’t California yra filmas apie skaterius kurie patyrė gyvenimą kitoje berlyno sienos pusėje. Taigi visai nesenai ir lietuvoje buvo panaši atmosfera kurią bando perteikti filmas. Tik vietoj GDR buvo sovietinė lietuvą. O pašiurpę praeiviai šaukdavo: „Gatvės skirtos ne žaidimams žaisti“. Nauja skateriu karta užaugus lietuvoje, gal išviso nebesusidurs su gatvės praeivių kritika bei akis rėžiančiais žvilgnsiais. Kadangi žmonės jau šiek tiek susipažino su skaterių kultūra. Nors šis filmas nevisai dokumentika, tačiau įspūdį apie tuometinių skaterių sunkumus, gyvenimą bei atmosferą padės susidaryti.

cia ne kalifornia goofing

Nesvarbu kiek kontaversiškos kritikos susilaukė šis filmas ar kiek dokumentikos apdovanojimų jis gavo. Filmas yra vertas dėmesio dėl savo epinės istorijos bei filmo personažų. Pradėje žiūrėti filmą pasinersite į filmo personažų gyvenimą lyg jiems tapūs jūsų draugams. Ir kartu bandysite išlaisvinti rytų vokietiją į laisvę su riedlentės pagalba.

The following two tabs change content below.

sagiras

Shit Foot at Shred
SKATEboardinu daugiau nei 10 metų. Per tą laiką sutikau daug įdomių žmonių, patyriau daugybę nuotykių ir pamačiau skateboardingo evoliucijonavimą. Tačiau išlieku Old School'inio, Night, Street skateboardingo šalininkas. Žinau, kad mūsų yra ir daugiau!
15
  1. Kadangi gaunu užklausų kur rasti filmą: http://www.hulu.com/watch/602770 bei Itunes.. o atsisiųsti nelabai ir yra iš kur per daug undergroundas šis filmas matyt :/ Na jei rasit kas kokį kitą šaltinį pasidalinkit.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *